NİSAÜLAKSA'DAN FİLİSTİNLİLERE İZDİVAÇ DESTEĞİ

NİSAÜLAKSA'DAN FİLİSTİNLİLERE İZDİVAÇ DESTEĞİ

Kudüs için yoğun programları olan derneklerden biri Nisaülaksa, Kudüs'te Filistinlilerin evlenmesi için destek faaliyetlerinde bulunuyor.

Nisaülaksa derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programına  Saadet Partisi kadın kolları, Maaile Dergisi kurucu üyesi , çeşitli dernek yöneticisi ile çok sayıda hanımefendi katıldı.

Programda Kudüs'ün önemini anlatan konuşma yapıldı. Konuşma sırasında duygulandıran bir olaya dikat çekildi. Olayın Kudüs'te bir hediyelik eşya satan dükkanda gerçekleştiği, küçük kızın bir hediyelik eşyayı kırdığı sırada dükkan çalışanı 15 yaşlarında Filistinli gencin gelip önemli değil, sız Türksünüz siz Osmanlısınız diyerek vefa gösterisi sergilediği belirtilerek Filistinlilerin Türk ve Osmanlı hayranı olduğu ve özlemle Kudüs'ün esaretten kurtarılmasının beklendiği vurgulandı.

Programda Nisaülaksa'nın çalışmalarında da değinildi. Çalışmalar arasında nikah desteği dikkat çekti. Bu çalışmanın Filistinlilerin evlenme faaliyetlerine destek için yapıldığı çünkü işgalci İsrail'in Filistinlilerin çoğalmaması için sürgün başta olmak üzere çeşitli engellemelerde bulunduğu bu kapsamda onların evlenmesi için çeyiz desteği sağlandığı belirtildi.

Program sonrası katılımcılara hediye dağıtıldı.

Google+ WhatsApp