MÜSLÜMANLAR KUDÜS'E NE ZAMAN YÜRÜYECEK?

MÜSLÜMANLAR KUDÜS'E NE ZAMAN YÜRÜYECEK?

İşgalci İsrail ve de Cennet mekan Abdulhamid Han kadar Kudüs’ün, Filistin topraklarının önemini anlasaydık, İslam Ülkeleri’nde huzur olurdu.

 İsrail, sırf devlet kurmak ve Kudüs’ü başkent yapmak için asırlardır mücadele ediyor, İslam Ülkeleri’ni karıştırıp parmağında oynatıyor, Mısır’da darbe yaparak, sözde Arap Baharı (halk isyanları) başlatıp diğer ülkeleri karıştırarak Filistin’e komşu ülkelerin yönetimini ele geçirdi, ekonomik askeri siyasi vb birçok alanda da Müslüman ülkelerin elini kolunu bağladı. Bunların hepsi, Filistin topraklarını işgal edip Kudüs’ü başkent yapmak, İsrail’in güvenliğini sağlamak ve Büyük Ortadoğu Projesi’ni (BOP) gerçekleştirmek için oluyor.

Ve nihayetinde İsrail, Yahudi Ulus Devleti yasasını da kabul etti. Bu yasaya göre, 8 milyon nüfuslu ülkenin yaklaşık yüzde 20'sini oluşturan Araplar ikinci sınıf vatandaş konumuna düşecek, Arapça resmi dil olmaktan çıkacak ve ülkenin tek resmi dili İbranice olacak. Ülkede kendi kaderini tayin etme hakkı sadece Yahudilere ait olacak, “İsrail bir Yahudi devletidir, İsrail dünyadaki tüm Yahudilerin tarihi anavatanıdır, dünyadaki tüm Yahudilerin İsrail'e dönme hakkı vardır, Yahudilerin dini günleri resmi tatil sayılacaktır, İsrail'in başkenti Kudüs’tür” gibi hükümler geçerli olacak. İsrail cephesinde Kudüs için biz Müslümanların yaptığı gibi Doğu-Batı diye bir ayrım yok. Yasaya göre Kudüs’ün tamamı İsrail’in olacak.

Bu kapsamdan bakacak olursak hedefe ramak kaldı. Bir sonrası Filistin ve Kudüs’ün tamamen elden çıkmasıdır. İsrail için Filistin, Kudüs tüm dünyayı yakacak kadar önemli. Kendi batıl davaları açısından bakacak olursak İsrail’i takdir etmemek mümkün değil. Küçücük bir topluluklar ama dünyaya yön veriyorlar.

Peki biz Müslümanlara bir bakalım....

devamı linkte...

http://www.haberaksa.com/muslumanlar-kuduse-ne-zaman-yuruyecek-_m14.html

 

 

Google+ WhatsApp