KUDÜS SUUDLAR TASVİP ETTİĞİ İÇİN İSRAİL'İN BAŞKENTİ OLUYOR

KUDÜS SUUDLAR TASVİP ETTİĞİ İÇİN İSRAİL'İN BAŞKENTİ OLUYOR

Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı D. Mehmet Doğan günümüz Kudüs sorununa ışık tutan bir ifadede bulunarak “Kudüs Suudlar tasvip ettiği için İsrail’in başkenti oluyor.” dedi.

Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı D. Mehmet Doğan, kaleme aldığı makalesinde Hacılara yönelik dikkat çeken bir nasihatta bulundu.Doğan,“O topraklarda şeytanın sağ arka bacağı Suudilere buğzetmeden, lânet etmeden dönme!” dedi.Doğan’danİsrail’in başkent yapmaya çalıştığı Kudüs sorununa yönelik deBüyük şeytan Amerika Suudlar üzerinde bölge siyasetini yönlendiriyor. İsrail böylece azdırılıyor. Kudüs Suudlar tasvip ettiği için İsrail’in başkenti oluyor.” çıkışında bulundu.

Bir zamanlar modern vasıtalar yoktu

Eskiden Haca gitmenin zorluklarına dikkat çeken Mehmet Doğan, makalesinde şunları aktardı: “Kurban bayramına bir aydan az zaman kaldı. Hacı adayları memleketin bir çok şehrinden yola çıktı. İhlas ile yola çıkanların ibadetini Allah kabul etsin...Şimdi hacca sadece havayolu ile gidilebiliyor. Bir zamanlar sadece karayoluyla gidilirdi, modern vasıtalar yoktu, aylarca süren zahmetli ve dönüşü belirsiz bir yolculuğa çıkılırdı. Hac da hac olurdu. Hacca gidemeyenler, mukaddes beldelerin havasını, kokusunu getiren hacıları ziyarete giderdi! Sonra deniz yolu ve demir yolu imkânları ortaya çıktı. Hicaz Demiryolu, arka plandaki stratejik düşünce bir tarafa, haccı kolaylaştırmak için yapılmış bir hattı. Demiryolu ile hacca gitmek çok fazla kimseye nasip olmadı.”

İngilizlerin Hicaz demiryolu oyunları!

Makalesinde Osmanlı döneminde İngilizler Hicaz demiryolu için çeşitli sinsi oyunlar düzenlediğine vurgu yapan Doğan, “İngiliz fitnesi bazı Arap zimamdarlarını Osmanlıya karşı isyana sevk etti. Hicaz demiryolu tahrip edildi…O günden bugüne çalıştırılamadı. Osmanlı’nın mukaddes beldelere doğru modernlik hamlesi böylece akim bırakıldı. İngiliz bağlısı Baği Hüseyin’in Hicaz hâkimiyeti uzun sürmedi. İngilizler halifesine isyan eden bu adamlarını işleri bitince zelil ettiler, yerine hacca ve onun etrafında oluşan geleneklere soğuk bakan, kökten modernlik karşıtı Suudileri geçirdiler. Suudilerin 19. Yüzyılın başında Osmanlı’ya isyanı tam da bu noktada idi: Osmanlının modernlik bidatine karşı selefî savaş! Bu savaşın 2. Yüzyılında Arabistan’a bakın: İpleri ABD’nin elinde bir devlet. Kuklacı istediği tarafa oynatıyor. Hatta günlük hayatına müdahale ediyor. Amerika’nın baskısıyla daha önce küfür ilan edilen fiiller mübahlaştırılıyor. Daha öncekiler doğru muydu? Öncekiler ne kadar yanlışsa, şimdikiler de o kadar yanlış. Bir ülkede din ahkâmı ABD iradesi ile değişiyorsa, bunun ne mânaya geldiğini İslâm uleması açıkça ilân etmeli.” ifadesinde bulundu.

Kudüs Suudlar tasvip ettiği için İsrail’in başkenti oluyor

TYB Başkanı Mehmet Doğan’dan İsrail’in başkent yapmaya çalıştığı Kudüs sorununa yönelik de dikkat çeken bir açıklama geldi. Doğan şunları yazdı: “Büyük şeytan Amerika Suudlar üzerinde bölge siyasetini yönlendiriyor. İsrail böylece azdırılıyor. Kudüs Suudlar tasvip ettiği için İsrail’in başkenti oluyor. Mazlum Filistinlilere uygulanan katliamdan ABD şeytanının arka bacağı Suudiler sorumludur. Suudiler ABD’nin yanında İsraille saf tutmasa bu zulüm durur. Bunca kandan, zulümden bu coğrafyada emperyalizmin iki asırlık sadık işbirlikçisi Suud yönetimi sorumludur. Onların zevk-ü sefası için bunca kan akıyor, bunca göz yaşı dökülüyor.”

D. Mehmet Doğan’dan Hacılara nasihat

Hacılara uyarılarda bulunan Doğan, şunları söyledi: “Ey hacılar! Artık Medine münevver, aydınlık medine değil…Artık Mekke mükerrem Mekke değil.Amerikan sermayesinin at koşturduğu topraklardır buralar. Buralarda görünür bir ABD-Avrupa işgali var. Siz orada Kâbe’den çok bu işgal emarelerini göreceksiniz. Orada hulefayı raşidinin adlarını değil, Suud krallarının isimlerini okuyacaksınız. Haremin kapılarına onların adları yazılmış. Hz. Peygamberin,  dört halifenin isimleri silinmiş. Osmanlı revaklarının kaldırılmasının sebebi de buydu. Şimdi kısmen yerine konulmuş, her halde bu isimlerden arınmış olarak. Siz bakın bakalım, revaklarda Osmanlı’nın hattıyla yazılmış Bekir, Ömer, Osman, Ali isimlerini görebilecek misiniz? Allah haccınızı mebruk etsin! Fakat, azılı islâm düşmanı ABD başkanına hulus çakan, İsraili öven “Kâbe İmamı”nın arkasında namaz kıldıysanız, bu ibadetiniz şüphe götürür. Bunlar fasıklığın ötesine geçmiş, mülhidliğe doğru evrilmiş sapkınlar. Belki hac farizasını ifa ederken sizi bir şey kurtarabilir: İslâmı hacil düşüren, Filistinli masum Müslümanların kanının dökülmesine sepeb olan, Kudüs’ün siyonizmin başkenti olmasına göz yuman Suud yönetimine buğz ederseniz, şeytan taşlarken şeytanın arkabacağı Suudları taşlarsanız dilsiz şeytan olmaktan kurtulursunuz ve ibadetiniz makbul olur. Allahu alem bissevab!”

Google+ WhatsApp