KUDÜS DÜZCELİLERİ DE BİRLEŞTİRDİ !

KUDÜS DÜZCELİLERİ DE BİRLEŞTİRDİ !

Düzce Valiliği, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Aktivistler Derneğinin organizasyonuyla Düzce’de “Kudüs Bizi Birleştiriyor” konferansı düzenlendi.

Düzce’de bulunan liselerden gelen öğrencilerin katılımıyla Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen programda Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın dünü bugünü ve geleceği konuşuldu.

Konferansta Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı “Müslümanların ilk kıblesi ve Peygamberimizin miraca çıktığı Beyt’ül Makdis’i bünyesinde barındıran Kudüs, bugün saldırı altındadır. İşgal ve yıkılma tehlikesi altındaki Kudüs’te yaşamaya çalışan bir avuç Müslüman hayatları pahasına Kudüs’ü savunmaktadır. Genç Aktivistler Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın Özgür kalması için çalışmalar yürütmekte, seminerler konferanslar ve panellerde Kudüs’te yaşam ve özgür Kudüs için yapılması gereken çalışmaları anlatmaktadır.” Diyerek sözlerine başladı.

 

Erkan Helvacı slaytlar eşliğinde, Kudüs’ün dünya Müslümanlarının durumunu gösteren bir ölçüye sahiptir olduğunu anlattı. Helvacı konuşmasında “Kudüs’e ne zaman Müslümanlar sahip olmuşsa yani bu topraklarda huzur ve barış varsa, çeşitli coğrafyalara dağılmış Müslümanlarda huzur ve refah içindedir. Ne zaman ki Beyt’ül Makdis mahzun, Kudüs işgal altında kaldıysa dünya Müslümanları da kan, zulüm ve gözyaşı içerisinde, aynen Kudüs gibi kurtarılmaya muhtaçtır. İslam ve Hristiyan kutsal mekanlarına, özellikle kutsal Mescid-i Aksa’ya yönelik tehlikeli saldırılar, bu mescidi yıkılmakla tehdit eden kazılar ve yerine Süleyman heykeli inşa etme planı bölgede ve dünyada barış ve istikrarı tehdit etmektedir. Bütün bunlar insanlığın ortak mirasına ve medeniyetine yönelik saldırıdır. Ayrıca Kudüs ve Filistin’i tehdit etmektedir. Dünya halklarının buna karşı çıkması ve bu çalışmaları durdurması gerekir.” Dedi.

Helvacı “Dünya coğrafyası bugün kan ağlamaktadır. Türkiye dünya coğrafyasında eski şanlı gönlerine geri dönmeyi beklemektedir. Bunun için yapılması gereken ilk iş Kudüs’ün özgürlüğüdür! “ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Programın sonunda Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İsmail Atay tarafından Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacıya hediye takdimi oldu.

GENÇ AKTİVİSTLER

 

 

 

Google+ WhatsApp