GENÇ AKTİVİSTLER ALMANYA'DA

GENÇ AKTİVİSTLER ALMANYA'DA "KUDÜS" RÜZGARI ESTİRDİ

Genç Aktivistler Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar özgür bir Kudüs için yapılması gerekenleri konuştu

Almanya’da Kudüs Hayır Galası

ASUNYA Osmanlı Kültürünü Yaşatma Derneği tarafından Almanya’nın Bonn şehrinde düzenlenen Mirasımız Kudüs Hayır galasında; Tarihçi Yazar Prof. Dr.Ahmet Şimşirgil, Abdülhamit Han’ın torunu Orhan Osmanoğlu ve Genç Aktivistler Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar özgür bir Kudüs için yapılması gerekenleri konuştu

Bonn – Stadthalle Bad Godesberg’de gerçekleştirilen etkinlik Kuran tilavetiyle başladı.

ASUNYA Osmanlı Kültürünü Yaşatma Derneği başkanı Abdulkader El-Omeri  etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında, Kudüs meselesinin sadece salon programlarıyla sınırlı kalmaması gerektiğini, her zaman tüm dünyanın gündeminde olması gerektiğini söyledi. Özellikle gençlerin Kudüs ile ilgili program ve aktivitelere katılmaları gerektiğini belirten El-Omeri , “Kudüs’ü ziyaret etmemiz ve boş bırakmamamız gerekiyor. Kudüs ve Mescid-i Aksa, bizim üçüncü haremimiz. Mescid-i Aksa sıkıntıda olduğu sürece, biz rahatta olamayız. Bu hassasiyeti her zaman korumak gerekiyor.” diye konuştu.

İlk konuşmacı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil Kudüs tarihinden bilgilendirmelerde bulunurken “Kudüs Müslümanların elindeyken Yahudi ve Hristiyanların değerleri de korunurken, Müslümanların elinde olmayınca İslami hiçbir değer yaşama şansı bulamıyor.” Sözleriyle bugün yaşananları özetledi.

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar Kudüs ziyaretlerinde görmüş olduklarını fotoğraflarla aktarırken işgal altında bulunan Mescid-i Aksa’nın kurtulması için yapılması gerekenleri sıraladı.

Son konuşmacı Abdülhamit Han’ın torunu Orhan Osmanoğlu Kudüs yararına düzenlenen açık arttırmanın sunuculuğunu da yaparken Kudüs’e tüm Müslümanların sahip çıkması gerektiğine dikkati çekerek  İslam dünyasın hala uykuda olduğunu, bunun kendilerini son derece üzdüğünü anlattı.

Programda katılımcılara ASUNYA Osmanlı Kültürünü Yaşatma Derneği çalışmalarının anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi sunulurken salon girişinde de gelirinin Kudüs’teki ihtiyaç sahiplerine gönderileceği hayır kermesi açıldı. Etkinliğin sonunda, katılımcılar kermesten alışveriş yaptı.

   

 

Genç Aktivistler

Google+ WhatsApp