AGD'Lİ GENÇLER KUDÜS'TE İSRAİL'E VE ABD'YE MEYDAN OKUDU!

AGD'Lİ GENÇLER KUDÜS'TE İSRAİL'E VE ABD'YE MEYDAN OKUDU!

Türkiye'nin en büyük gençlik teşkilatı Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüs Teşkilatı Bahar Dönemi Planlama Kampını Kudüs’te gerçekleştirdi.

Türkiye'nin en büyük gençlik teşkilatı Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüs Teşkilatı Bahar Dönemi Planlama Kampını Kudüs’te gerçekleştirdi. İlk Kıblemiz, ikinci mescidimiz, miracın merkezi, Mescid-i Aksa içerisinde eğitim birimi toplantısını gerçekleştiren grup açtığı pankart ile Milli Görüşün merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın işaret ettiği II. Yalta konferansına vurgu yaptı. Mescid-i Aksa içerisinde “Kudüs İslam’ın Başkentidir” yazılı tişörtlerle mesajlarını veren gençler, Siyonist İsrail ve Trump’ın kararına karşı Kudüs’ün İslam’ın başkenti olduğu gerçeğini tekrarladı.

 

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversitesi Kampüs Başkanı Mücahid Süzer yaptığı açıklamada: “Peygamber Efendimiz (S.A.V) oraya gidiniz ve orada namaz kılınız hadisi üzerine bugün burada bulunmaktayız. Burada bulunuşumuzun bir diğer nedeni de Filistinli kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmektir. İlk insandan günümüze kadar dünyanın ve insanlığın merkezi olan Kudüs, İslam ümmetinin kalbidir. Ümmetin birlik ve beraberliği için Siyonist İsrail’in bu topraklardan defedilmesi gerekmektedir. Mescidi Aksaya İsrail Askerleri gözetiminde girmek Müslümanlar için kabullenilebilecek bir durum değildir. Kudüs İslam’ın ve Müslümanlarındır. Biz Kudüs’ü sahipsiz bırakmayacağız. Geçmişimize ve tarihimize sahip çıkacağız” diye konuştu.

 

Google+ WhatsApp