AFİYET OLSUN…..NE Mİ?

AFİYET OLSUN…..NE Mİ?


Yine mübarek ay geldi ve yine bir hareketliliktir almış başını gidiyor, yine aynı teraneler, yine aynı hoca efendi (!) hazretlerinin çıkıp masallar anlatarak dinle alakası olmayan şeyleri din diye yutturduğu iftar ve sahur programları… Yine mi Ya Rabbi diyorum yine mi? Hiç mi sıkılmazlar hiç mi utanmazlar bu kişiler? Onların riyakarlıklarına , sahte gözyaşlarına şahit oldukça ve onların etrafında dolaşan, tek dertleri tv ekranında görünüp el sallamak olan cahilin diplerini gördükçe bu ay ramadanlıktan çıkıp başka bir şekle bürünüyor bende.

 

         Yukardakileri yazmasaydım eğer, kendime haksızlık yapmış olurdum bu sefer , bazı şeyleri görüp de görmezden gelmek ve ifade etmemek, bizim aldığımız  ilimle bağdaşmazdı.

 

           Şimdi değerli dostlar, ramadan ayına gelecek olursak; ramadan samimiyet, ramadan hoşgörü ,ramadan ağıza bir şeyler girmesin diye dikkat edildiği kadar ağızdan çıkana da dikkat etmek, ramadan dillerin de orucu yani oruçluyken susmak, kalp kırmamak şeytan seni konuşmaya itiklediğinde bile.

(Bunlar her zaman olması gereken şeylerdir ama ramadan da daha çok dikkat edilmelidir.) Ramadanın kelime anlamından birisi de yanmaktır, İşte ramazan ve işte kutsal ay denmeden kendileri ve yürekleri yakılan Filistinli kardeşlerimiz ,işte İsraillilerin hain saldırıları, şehitler,  gaziler.. okyanuslardan fazla dökülen gözyaşları…Pardon kanla karışık mı alırdınız iftar sonunda kahvenizi..?

 

          Geçen Kudüs seyahatinden dönünce yazmıştım  ;   Geri zekalı kadın bilmem ne Yahudi markası başörtüsünü Filistin’e giderken bağlarsa, geri zekalı erkek ya da kadın hala onların içeceğini içmek  isterse bu ümmetten hiçbir nane olmaz ,anladınız mı olmaz.   Müslüman geçinenler ancak şov yapsın. Çıksın  bağırsın  ,çağırsın, lanetlesin, höykürsün ve evlerine döndüklerinde görevlerini yerine getirmiş mücahit müslüman   rahatlığıyla  yatsın ve uyusun. … hepsi bu ona göre kendine düşeni fazlasıyla yapmıştır çünkü.

           

             Samimiyetsizlik diz boyu hatta daha ileri gideyim insan boyu. Anlamadınız mı hala kendi paralarınızla semirtiyorsunuz yahudileri ve adeta kendi kardeşlerimize sıktıkları kurşunu siz veriyorsunuz ellerine.? Lanet olası paralarınızla siz onları güçlendirerek oradaki kadınlara tecavüzü siz sağlıyorsunuz. Ne zaman göreceksiniz bunu?

          Ondan sonra ‘’kahrolsun İsrail, kahrolsun siyonizm’’ öyle mi? Slogan attığınızda İsrail ne  çok korkuyor  baksanıza… Bunları yapan sizler ;bilinç düzeyinizi yükseltmedikçe, yahudi hayranlığından vazgeçmedikçe ,kendinizle değil onlarla kendinizi güçlü hissettikçe ,cennet cepte gibi düşünüp onlar kadar çalışmadıkça ,onlar kadar ailelerinize vakit ayırmadıkça, ailenizin görüntüsüne değil de düşünce yapısında radikal değişiklikler yapmadıkça, dürüst olmadıkça ,hayırlı geçmesi düşünülen cuma ve bayramlarda kopyala yapıştır yapıp milyon yere mesaj gönderdiğinizde o  günlerin mübarekleşmediğini anlamadıkça arpa boyu kadar bile yol alamazsınız…

          Buyrun ;gayet de bilinçli  beslediğiniz  Yahudilerin, kurban ettiği kardeşlerinizin etlerinden yapılmış iftar sofralarına..

        Afiyet Olsun..

Google+ WhatsApp